Mowa ciała w biznesie

Mowa ciała w biznesie

O tym, jak duża część komunikatów przekazywana jest nie przez słowa, lecz mowę ciała mówi się dużo i to od bardzo dawna. W jaki jednak sposób wykorzystać ten fakt, aby osiągnąć sukces w swoim życiu zawodowym.

Dlaczego postawa ciała jest tak ważna?

Czy tego chcemy, czy nie wszyscy podświadomie oceniamy i postrzegamy ludzi na podstawie tego, jak wyglądają. Szczególnie duże znaczenie ma tu postawa ciała. W praktyce jednak nie należy przesadzać ze zmianą swojej postawy. To prawda, że ludzie zgarbieni ze spuszczoną głową są postrzegani, jako mało pewni siebie i wycofani. Z drugiej strony osoba, która ma odchylone ramiona i wysoka uniesioną głowę jest postrzegana jako zbyt pewna siebie, a czasem nawet jako agresywna.

W stosowaniu mowy ciała warto więc zachować umiar, tak, aby przyjmować odpowiednią, ale nie przesadzoną, czy też karykaturalną sylwetkę. Zwykle zaleca się więc po prostu mieć proste plecy. Wtedy to jest się postrzeganym za osobę pewną siebie, która jednocześnie jest otwarta na rozmowę z innymi.

Odpowiednia postawa ciała przydaje się w każdym aspekcie życia, ale szczególnie dużo dobrego może ona przynieść w pracy. Nie bez powodu szkolenia z mowy ciała są tak popularne wśród sprzedawców i negocjatorów.

writers